Wyświetlanie 1–9 z 18 wyników

Naczynia gliniane: dzbanki, garnki gliniane i inne

Gliniane naczynia, takie jak dzbanki i garnki używane w wielu różnych kulturach, od tysięcy lat i cieszą się popularnością ze względu na swoje unikalne właściwości. Glina była znana ze swoich przeciwzapalnych i antyseptycznych właściwości już w starożytnym Egipcie!

Glina jest naturalnym “materiałem ziemi”. Stąd też tego rodzaju naczynia nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Mają też pozytywny wpływ na kondycję wody. Dzięki naturalnej porowatości gliny woda przenika przez ścianki naczynia, a następnie paruje na powierzchni, co sprawia, że staje się chłodna. Nawet podczas bardzo gorących dni woda w glinianym naczyniu jest przyjemnie zimna.

Niezwykle istotna jest także mineralizacja. Naczynia wykonane z gliny skutecznie wzbogacają wodę w niektóre minerały, takie jak wapń, magnez czy żelazo. One z kolei dodatnio wpływają na smak wody, a także poprawiają jej walory zdrowotne.

Naczynia gliniane marki Zdrowa Sowa są ręcznie robione z czystej, wysokojakościowej gliny pochodzącej z Podlasia. Glina posiada certyfikat czystości, co oznacza, że jest wolna od metali ciężkich i drobnoustrojów.

Prosty, naturalny design naszych naczyń glinianych świetnie prezentuje się zarówno na kuchennej półce, jak i w salonie. Glina przepięknie odnajduje się w przestrzeniach rustykalnych, orientalnych czy boho.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno dwojaki, jak i klasyczne gliniane kubki z uchem, a także smukłe tuby czy gliniane garnki z pokrywką. Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na prezent, zwłaszcza dla osoby, która lubuje się w naturalnym wzornictwie… będziesz mieć z czego wybierać!