Wyświetlanie 1–9 z 57 wyników

Biżuteria egzotyczna, biżuteria miedziana 

W starożytnej Grecji, Rzymie i w imperium Azteków używano miedzi do leczenia bólów głowi, oparzeń, pasożytów, zapalenia uch i innych dolegliwości. Historyk Pliniusz Starszy w trzydziestym czwartym tomie dzieła Naturalis historia („Historia naturalna”) pisze o leczeniu miedzią wielu dolegliwości, m.in. chorób oczu i uszu, zapalenie migdałków, problemy z nosem i odbytem oraz pasożytami. W starożytnych Indiach medycyna ajurwedyjska zalecała stosowanie tamra, miedzi, na choroby skóry, oczu, układu oddechowego, wrzody i zatrucia, a także dla odmładzania.

Miedź ma silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, więc używano jej powszechnie jako środka dezynfekującego przed wynalezieniem antybiotyków.

Wyroby miedziane w sklepie Zdrowa Sowa są wyjątkowe. Łączą w sobie naturalny urok miedzi, kreatywne wzornictwo oraz powiew egzotyki. Miedź ma piękny kolor i organiczny charakter. Dzięki temu biżuteria miedziana jest często kojarzona z naturą i prostotą. Warto zauważyć, że miedź z czasem zmienia swój kolor, przechodząc w piękny, zielonkawy odcień, znany jako patyna. Ten proces nadaje biżuterii miedzianej jeszcze większego czaru.

Wielu projektantów biżuterii miedzianej czerpie inspirację z różnych kultur i tradycji. Biżuteria wykonana z miedzi często ma egzotyczny, etniczny charakter. To z kolei przyciąga osoby zainteresowane różnorodnością i kulturami świata.

Jeśli i Ty jesteś miłośnikiem  nietuzinkowych dodatków z bezpretensjonalnym charakterem, miedziany design będzie doskonałym wyborem, który podkreśli Twój indywidualny styl.